Bizi Arayın: 0 212 872 24 92
Pilates Akademi Beylikdüzü, Haritada bul
 

Erkekler İçin Pilates

Erkeklerin pilatesi sadece bayanlar arasında yapılan bir spor yöntemi olarak gördüğü şüphesiz,fakat son zamanlarda erkeklerinde kas kuvvet ve esnekliği artırıcı sakatlanmaları engelleyici bir yöntem olarak pilatesi tercih ettikleri görülmektedir.Pilatesin esnekliği arttırıcı bir yöntem olduğu ve kişinin amacına ve hedefine yönelik her türlü çalışma yapılabilmesiyle erkeklerin istekleri doğrultusunda kas gücü artışında destekleyici bir egzersiz sitemi olduğuna ikna olunabilmekte ve pilates ile günlük yaşantılarında kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayabilmektedirler.Pilates fitnessda yapılan erkeklere özel kas gelişim programları karın ve bel bölgesi için kuvvetlenmeyi ve sıkılaşmayı sağlayıcı egzersizlerin yanında duruş bozukluklarınıda düzelten egzersizleri içermektedir.

Fitness salonlarında yapılan egzersizler ile çogu zaman kasların belirli bölgelerinde çalışma sağlayıp yeterli bir gelişim gösteremeyebilmektedir.Oysa ki fitness ile güçlü olan büyük kas gruplarını daha da güçlendirmeye çalışırken küçük kas gruplarında yeteri kadar faydayı sağlayamamakta we dahada güçsüz duruma getirebilmekteler. Pilates kaslardaki kuvveti arttırırken bununla birlikte esnekliği, dengeyi ve koordinasyonunuda beraberinde geliştirmektedir.Günlük hayattaki çeşitli yaşam koşulları vücut proporsüyonunda deformasyonlara neden olmaktadır Vücut postürü bozulmakta kaslar kuvvetini, esnekliniğini yitirmektdir.Günümüzde en sık görülen bel ve omurga rahasızlıkları için pilates en sağlıklı yöntemdir bu rahatsızlıkların en önemli nedenleri bel ve omurgayı destekleyen kasların kuvvetsizliğir bu bölgelerde yapılacak olan çalışmalarla birçok rahatsızlığın önünede geçilmiş olur.Çoğu fizyoterapist belirli bir fizyoterapi seansından sonra tedevinin devamı açısından pilates tavsiye etmektedir yani pilates tek başına omurgaya destek veren tüm kasları güçlendirir hem tedavi hemde koruyucu bir rol oynar.

Her seviyeye uygun; Pilatesi standart bir fitness egzersizi olarak değerlendirmeyin. Pilateste yaş ve performans sınırlandırması yoktur. Genç, orta yaşlı veya daha önce spor yapmamış olmanız pilatese başlamak için engel değildir.

Günün büyük kısmını masa başında geçiren metropol insanının vücudu dengesizdir ve silüeti eğridir. Pilates omurganızı dik tutarak size nasıl durmanız gerektiğini öğretir. Zamanla dik durmak bir alışkanlık haline gelir, öz güveniniz tazelenir, boyunuz daha uzun görünür ve sırt ağrılarınız hafifler.

Erkekler Pilates Yaparak;
İnce Kas Gruplarını Güçlendirip,

Vücutlarını çok daha rahat hareket ettirebilmelerini sağlarlar. Esneklik kazanırlar. Omurgalarını güçlendirirler.

Beylikdüzü Pilates Akademi

Erkekler Neden Pilates Yapmalı?

Pilates vücudu düzgün bir şekilde geliştirirken, duruş bozukluklarını düzeltir, fiziksel canlılığı geri kazandırır, şevklendirir ve ruhu yükseltir. Joseph Pilates

Günümüz dünyasında hareketsiz yaşam tarzının zararlı etkilerinden korunarak, Kondisyonu korumak, kaslardaki zayıflamayı önleyip, ince uzun ve şekilli bir vücuda sahip olmak için en iyi çözüm pilates.

Pilates sıklıkla kadınlara özgü bir spor olarak değerlendiriliyor. Nedense erkeklerin pilates yapması garip karşılanıyor. Şunu söyleyebilirim ki pilatesi bulan Joseph Pilates’tir ve erkektir.

Joseph Pilates bu sistemi ilk kurduğunda, adına "Kontroloji" demişti. Çünkü sistemini düşünce gücü ile kasları kontrol etmek üzerine kurmuştu. Gerçekten de pilates dayanıklılığı, gücü, esnekliği ve en önemlisi kişinin vücudu üzerindeki kontrolünü artırmayı amaçlıyor ve bunun da kadını, erkeği yok!

10 seans pilates yaptıktan sonra vücuttaki yumuşamanın buharlaşıp gittiğine, yerini sıkı kasların aldığına tanık olmak mümkün.

Fitness salonlarında erkeklerin daha çok ağırlık çalışmaya önem vererek esnemeye önem vermediklerini yıllardır görüyorum. Erkekler pilates yaparak kuvvetlenirken esnekliklerini arttırarak atletik bir yapıya sahip olabilirler.

Vücuttaki bazı kaslar kısalma eğilimindeyken bazı kaslar ise uzama eğilimindedir. Pilates aynı zamanda vücutta oluşan kas dengesizliklerinin düzeltilmesinde çok yararlıdır.

Erkekler ve Pilates

Daha çok kadınların tercih ettiği Pilates’e artık erkekler de rağbet etmeye başladı.

Anatomik yapıların farklı olmasına karşın esas prensibin kişilerdeki zayıf bölgelerin güçlendirilmesidir.

Fitness salonlarında erkeklerin daha çok ağırlık çalışmalarına önem verip esnemeye önem vermediklerini vurgulayan eğitmen ilknur Arslan pilates ile vücudun hem kuvvetlenirken hem de esnetmesi yönünde büyük fayda sağlandığını belirtmektedir. Kas geliştirirken erkeklerin sadece belli bölgelerdeki kaslara yüklenmeleri, kasların dengesiz çalışmasına sebep oluyor bu yüzden dengeli ve doğru bir çalışma metodu ile belirlenebilecek pilates egzersizleri ile istenilen dengeli kas gruplarına sahip olunabilmekte ve bedeninize çok daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sunabilirsiniz.

Egzersiz eğitmeni, örnek olarak birçok futbolcunun da bu yüzden sakatlandığını söyledi. Çünkü genelde bacaklardaki ön kasların çalışmasına ağırlık verildiğini ama arka-iç kasları da geliştirmek gerektiğini vurguladı.Bunun için de önce kasın kuvvetlendirilmesi gerekiyor. Kuvvetlenen kas daha rahat esniyor.Kişi, pilates ile vücudunu doğru kullanmayı öğreniyor.

Plates Hakkında
Plates’in en önemli özelliği, tüm vücudu esneterek omurların arasını açmasıdır. Böylelikle vücutta zamanla meydana gelen yığılmaları yok etmektedir. Hatta omurların açılması nedeniyle 2cm ye kadar boyun uzaması bile mümkündür.
Eklemlere yük bindirmeden ve içindeki çok ince dokuları yırtmadan kasları çalıştırıyor. Herhangi bir kimyasal madde kullanmadan böylesine kısa zamanda böyle güçlü ve uzun kaslara sahip olmanızı sağlayabilecek başka bir egzersiz türü yok.
Pilates temel temel hareketleri için hiçbir alete gerek olmaması, egzersizi hayatınızın içine taşımanızı sağlayacak. Masa başı çalışan bir kişiyseniz özellikle tavsiye ediyoruz.

Sağlıklı Yaşlanmak İçin Pilates
Hepimiz yaşamımızın bir döneminde iskelet ve kas sistemimizde oluşan problemlere maruz kalıyoruz. Pilates omurgamızın sağlıklı olmasını ve vücudun doğru pozisyonda duruş alışkanlığını kazanmasını sağlıyor.

Pek çok omurga hastalığı (bel fıtığı, boyun fıtığı, skolyoz vb.), duruş bozuklukları ve buna bağlı ağrılar), osteoporoz, diz sakatlanmaları(menisküs, önçapraz bağ problemleri), ortopedik ameliyatlar sonrası, kuvvetlendirme, idrar kaçırma (inkontinans) sorunlarında kişiye özel programlanarak güvenli ve etkin bir tedavi amacı ile kullanılabilinir.

Ağır egzersizin sakıncalı olduğu kalp rahatsızlıkları, osteoporoz ve romatizmalı hastalarda yine fiziksel kuvveti artırmak için uygun bir tedavi programıdır. Ancak bu konuda eğitim almış klinik bilgisi olan bir eğitmen tarafından yaptırılması gerektiği için bu konuda eğitimini almış bir fizyoterapist eşliğinde yaptırılması gerekir.

Kondisyonu korumak, kaslardaki pörsümeyi önleyip, ince uzun ve şekilli bir vücuda sahip olmak için en iyi çözüm pilates.

Pilates sıklıkla kadınlara özgü bir spor olarak değerlendiriliyor. Nedense erkeklerle pilates yan yana gelmezmiş gibi... En iyi tanımla sporcular için iyileştirici bir egzersiz kabul ediliyor. Oysa giderek daha fazla spor eğitmeni pilatesi kas kuvvetini ve esnekliği artıran gerçek bir egzersiz sistemi olarak kabul edip, özellikle erkeklere öneriyor.

Geçen yüzyılın başlarında Joseph Pilates bu sistemi ilk kurduğunda, adına "Kontroloji" demişti. Çünkü sistemini düşünce gücü ile kasları kontrol etmek üzerine kurmuştu. Gerçekten de pilates dayanıklılığı, gücü, esnekliği ve en önemlisi kişinin vücudu üzerindeki kontrolünü artırmayı amaçlıyor ve bunun da kadını, erkeği yok! Özellikle kilo verdikten sonra o kiloyu korumanın en iyi ve en çabuk yollarından biri pilates. Kasları fazla şişirmeden şekil verdiği ve ince uzun kaslar yarattığı için özellikle tercih sebebi. On seans pilates yaptıktan sonra vücuttaki yumuşamanın buharlaşıp gittiğine, yerini sıkı kasların aldığına tanık olmak mümkün. Aşağıdaki egzersizleri haftada üç kere yaptığınızda sıkı göğüslere ve kaslı kollara sahip olmak hiç de zor değil.


1.Reformer makinesini kullanarak ellerinizi birbirine paralel, yanınıza koyun. Topukları birleştirip bacakları havaya kaldırıp omurganızı uzatın.
2.Kollarınızdan destek alarak vücudunuzu yukarı kaldırın.
3. Bacaklarınızı ileri uzatırken boynunuzu, kaburgalarınızı ve kalçanızı hissedin. 

Tıklayın ve bize Ücretsiz SMS gönderin.

İletişim BİLGİLERİ:

Cumhuriyet Mah. Atatürk Bulv. 
No:3 (Medicana Hastanesi Çaprazı) BeyCity Çarşı Kat:1 D:78 Beylikdüzü, İstanbul
Tel: 0 212 872 24 92
Tel: 0 532 262 89 81