Bizi Arayın: 0 212 872 24 92
Pilates Akademi Beylikdüzü, Haritada bul
 

Medikal Pilates

İlknur ARSLAN, Balanced Body University (BBU) eğitimi almış pilates eğitmenidir. Eğitmen, karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmak adına omurganın daha sağlıklı, vücudun doğru pozisyonda duruş alışkanlığını kazanması için pilatesi pek çok fiziksel hastalığın tedavisinde etkili bir tedavi yöntemi olarak kullanmaktadır.

Biz, Pilates Akademi'de herhangi bir üyelik satın almadan, özel olmanın keyfini çıkartmanızı, eğitmenle birebir çalışma ayrıcalığını yaşamanızı sağlıyoruz.

Beylikdüzü Pilates Akademi

Medikal Pilates Önemi

- Duruş bozukluğu olan kişilerde, kas kuvvetini artırmak ve duruş bozukluklarını duzeltmek için,
-Boyun fıtığı, bel fıtığı gibi rahatsızlıkları olan kişilerde kas kuvvetini arttırmak ve günlük hayatta daha fit ve aktif olmalarını sağlamak için,
-Ameliyat sonrası hareket kısıtlılığında kişinin eski aktivitelerine geri dönmesi için iyileştirici amaçla,
- Günlük veya spor sakatlanmaları sonrası kişinin eski gücüne kavuşması için uygulanmaktadir.

Pilates Akademi'ye geldiğinizde;

*Sağlık ve spor geçmişiniz öğrenilir.
*Ardından vücut yağ- kas kitle oranınız için analiz yapılmaktadır.
*Eğitmen tarafından size özel hazırlanacak olan Medikal Pilates Programınıza başlarsınız.
*Dersler birebir profesyonel eğitmenler tarafından verilmektedir,derslerin süresi 1 saattir.

ÖNEMLİ BİR NOT: Eğitmenlerin doğru ve sağlıklı verim alabilmesi adına,pilates egzersiz derslerine başlamadan önce,daha önce geçirdiğiniz operasyon,sakatlanma veya bel fıtığı vs. gibi kronik bir hastalığınız var ise,hastalığınıza ait tüm tetkiklerinizi beraberinizde ilk randevunuza getirmeniz önemle rica olunur.

Her insanın değişik derecelerde duruş bozukluğu olabilir , bu durum bazı kasların kısalmasına bazı kaslarınsa uzayıp güçsüzleşmesine neden olmaktadır.

Görüntüsel problemlerin yanında kronik ağrılara da yol açmaktadır. Hatta spor yaparken bile bazı hareketlerde kişiler güçlük çekip,ağrı hissedebilir.

Örneğin özellikle masa başında çalışan ve sırtını kambur kullanan kişilerde ön göğüs kasları pektoralis major ve minör kısalırken, sırt kasları trapezius ve romboid uzayıp güçsüzleşmektedir.

Pilates eğitmeninin görevi normal anatomiyi yeniden geliştirecek egzersizleri silah olarak kullanmaktır. Yani her pilates egzersizi herkese uygun olmayabilir ve yaşın ilerlemesi ile oluşan duruş bozukluklarını,doğru uygulanacak medikal pilates ile düzeltmek mümkündür.

Omurganız eğilip bükülme gibi hareketleri yapabilmek için tasarlanmış mükemmel ve bir o kadar da karmaşık bir sistem olduğu gibi; aynı zamanda genel duruşunuz ve iç organlarınız için merkezi bir destek görevi de görür. Ne yazık ki, günümüzde bir çok kişi omurganın doğal hareket yeteneğini destekleyen egzersizleri bilmediğinden bu bölgenin kuvvetini ve kapasitesini kısıtlamış olurlar. Eğer pek çok insanın omurgalarını nasıl kullanacakları ve nasıl doğru bir duruşa sahip olacaklarını bilmedikleri gerçeğine yönelik şüpheleriniz varsa, bilmelisiniz ki, özellikle çalışma ortamlarında en büyük iş kaybı sırt ağrılarından kaynaklanmaktadır.

Bilinen bütün faydalarının yanı sıra Pilates omurga ve eklemlerinizi güçlendirir, duruşunuzu dikleştirir ve daha uzun görünmenizi sağlar. Dik durmanız ciğerlerinizi genişletir ve diğer bütün organlarınıza görevlerini daha sağlıklı ve verimli bir şekilde yerine getirmeleri için gerekli yeri açar. Eklem yerlerinizdeki basıncın azalması size daha fazla güç, hareket kabiliyeti ve enerji verir.

Her 10 kişden 8'i, yaşamının bir döneminde, iskelet ve kas sistemi sorununun etkisi altında kalır. Omurganın düzgün kullanılmadığı, vücut dengesinin bozuk olduğu oturuş şekilleri, duruş bozuklukları, yanlış oturuş pozisyonlarında uzun süre kalınması ve tekrarlanan hareketler; kaslarda gerilme, yorgunluk ve stres giderek ağrılı kas spazmlarına yol açıyor. Pilates egzersizleri omurganın daha sağlıklı, vücudun doğru pozisyonda duruş alışkanlığını kazanmasını sağlıyor.

Tıklayın ve bize Ücretsiz SMS gönderin.

İletişim BİLGİLERİ:

Cumhuriyet Mah. Atatürk Bulv.  
No:3 (Medicana Hastanesi Çaprazı) BeyCity Çarşı Kat:1 D:78 Beylikdüzü, İstanbul
Tel: 0 212 872 24 92
Tel: 0 532 262 89 81